środa, 18 kwietnia 2018

Satanizm a starożytny Egipt

    Kiedy zaczęłam zgłębiać istotę Satanizmu Duchowego ze zdumieniem odkryłam, iż starożytny Egipt stanowi rodzaj kolebki owej duchowej drogi - szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę kwestie istotne z punktu rozwoju duszy. A, jak wcześniej wspominałam, rozwój duszy i samodoskonalenie stanowią jedną z wykładni Satanizmu Duchowego. Co więcej - zadedykowany adept ma zasadniczo obowiązek dążyć do rozwoju, a tym samym uwolnienia duszy od wszystkiego niepotrzebnego balastu ten rozwój ograniczającego.
   Starożytny Egipt to jedna z najbardziej znanych i  podziwianych zamierzchłych cywilizacji. Tajemniczy, mistyczny, o zaskakująco wysokim poziomie rozwoju nauki, techniki, medycyny   - starożytny Egipt niewątpliwie oddziałuje na wyobraźnię - również za sprawą podejścia do śmierci czy balsamowania zwłok, dzięki czemu jeszcze dzisiaj możemy podziwiać (aczkolwiek nie wiem, czy to dobre słowo), mumie władców czy ich krewnych.
   Jednym z niewątpliwych dowodów powiązań zamierzchłej cywilizacji Egiptu z Satanizmem jest swoiste udokumentowanie ich w postaci malowideł na ścianach grobowców czy świątyń. Wiele postaci namalowanych jest w charakterystyczny sposób z ustawieniem dłoni wskazującym na istnienie czakr dłoni. Innym, istotnym elementem jest stosowana symbolika.
   Jednym z najważniejszych symboli tak Satanizmu, jak również odrodzenia duszy jest wąż - również symbol Ojca Szatana i jego święte zwierzę. Wyprostowana kobra, często widoczna na malowidłach, ale również nakryciach głowy faraonów to symbol wzniesienia się węża Kundalini, który poprzez wszystkie czakry biegnące wzdłuż kręgosłupa wznosi się od czakry podstawy aż po czakrę korony.
    Inną, nie mniej ważną kwestią jest obecność oryginalnych, czczonych powszechnie, ważnych Bogów Egipskich w panteonie Demonów. W tym wypadku warto wspomnieć w pierwszej kolejności o Astaroth, egipskiej Bogini Izydzie, która należy do jednej z czterech potęg żądzących Piekłem.
    Do Demonów należą również - wielki Bóg Słońca Amon, ponadto Ozyrys, Horus, Toth, Neftyda, Morax (Bogini sprawiedliwości Maat), Raum, Mastema, Sekhet (bogini Sachmet), Set, Seshat. Niektórzy z nich znani są  - zwłaszcza w Goecji - pod innymi imionami.
    Ojciec Szatan zatem, jak można się zorientować, niewątpliwie odegrał znaczącą rolę w rozwoju tej starożytnej potęgi.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.